Frognews
1| 2686 |04.07.2018

Виктория Томова с достойна загуба от Серина Уилямс

.
Българката Виктория Томова загуби достойно от 23-кратната носителка на титли от Големия шлем Серина Уилямс и отпадна от ”Уимбълдън”. Нашенката отстъпи с 1:6, 4:6 в мач от втория кръг на турнира.

Така американката записа своята 12-та победа срещу българска тенисистка от 12 срещи и се класира за третия кръг, където ще се изправи срещу победителката от срещата между Татяна Мария и Кристина Младенович.

Томова започна добре двубоя, като при свой сервис успя да спаси точка за пробив още при първото си подаване. В последвалия гейм обаче мощен форхенд на Уилямс донесе и аванс от 3:1. Последваха още 3 безответни гейма, с които само след 24 минути игра американката повече с 6:1.

Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания. Моля, подкрепете ни.