4|
2157
|10.09.2025
НАРОДЕН ГЛАС
Водната криза взе главата на областния управител на Плевен

Областният управител на Плевен Николай Абрашев е освободен от поста си. Вероятните причини са категоричната неспособност на Абрашев да се справи с водната криза в района, съобщи БНР.
Преди две седмици премиерът Росен Желязков вдигна жълт картон на Абрашев, заради слаба координация на институциите, ангажирани да решат проблема с безводието в Плевенско.
Новият областен управител ще е Мартин Мачев, завършил специалност "Геология на минералните ресурси". Работил е като инженер хидролог в Национален Институт по Метеорология и Хидрология, филиал Плевен. Бил е последователно заместник-директор и директор на филиала.
Нов протест заради безводието се състоя в Плевен и региона тези дни. Протестът приключва с хвърляне на бутилки, тоалетна хартия и димки.
На този фон тази седмица държавата пое контрола над кризата. ВиК-експерти от цялата страна са командировани в Плевен, за да търсят течове по водопроводната мрежа.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads