2| 4093 |06.01.2016 НОВИНИ

Волейболните ни национали дръннаха Финландия

.
Българският национален отбор по волейбол започна успешно олимпийския квалификационен турнир, който се провежда в Германия, предаде Gong.bg. Момчетата на Пламен Константинов надиграха националите на Финландия с 3:1 гейма (29:27, 25:15, 23:25, 25:22) в първия си мач от група В.

Българите имаха доста трудности предвид състава, в който липсват редица основни имена, но се постараха да не губят излишни точки в класирането преди големите мачове срещу фаворитите Русия и Франция.

Българите започнаха колебливо първата част и догонваха в резултата почти през цялото време. В решаващия момент обаче успяха да настигнат съперника си и след като отразиха няколко геймбола, затвориха гейма на 27 точки.

Втората част започна равностойно, а волейболните ни национали постепенно трупаха все по-голяма преднина, като в крайна сметка дадоха само 15 точки на финландците.

В третия гейм българите изоставаха на двете технически прекъсвания с 13:18, но след това влязоха в силна серия и изравниха до 19:19. В края две поредни грешки дадоха гейма на Финландия.

В четвъртия гейм българите изгубиха ранна преднина от 4 точки, но след това отново успяха да дръпнат с 3 точки на второто прекъсване. В крайна сметка нашите успяха да се наложат с 25:22 и по този начин да вземат задължителните 3 точки от Финландия.