Защото това, освен всичко друго, е категорична обида срещу стотиците хиляди граждани, които заляха улиците и площадите на страната на историческата дата 14 юни миналата година, каза пред журналисти народният представител от ПГ на ГЕРБ Веселин Вучков. Според Вучков, това е опит за дискредитация на този спонтанен граждански протест, който завладя страната миналата година.
Намирам за съвсем правилно нашето решение да не участваме в работата на тази комисия, защото тя цели пълна подмяна на предмета на дейност, прикриване на фактите около случая „Христо Бисеров” и тотална дискриминация на гражданските протести от миналото лято. Българският парламент не трябва да се занимава с такива проблеми, каза още Вучков.