Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 5466 | НОВИНИ

Вузове кърпят бюджета с измама

Студенти
Студенти
Докторанти и асистенти от държавни родни университети прекъсват временно преподавателската си дейност и отново стават студенти. Целта е по този начин да се увеличи бройката на студентите редовно обучение и така да вузът да получи по-голяма държавна субсидия.
 
Младите преподаватели са принуждавани да правят това от ръководствата на своите университети, твърди изданието.

На този етап държавната субсидия за висшите учебни заведения е по 1000 лв. годишно за всеки записан студент редовно обучение. Вратичката се състои в това, че в Закона за висшето образование няма никаква пречка и ограничения за кандидатстване.

Така на практика дори професор може да кандидатства, за да учи в друга област. И ако е приет редовно обучение, държавата е длъжна да плаща на университета за него по 1000 лева на година.

За „награда“, че са приети отново за студенти, докторантите не заплащат семестриална такса и така се водят студенти само на хартия. А останалите първокурсници дори и не подозират за съществуването на своите колегите, които никога не идват на лекции или на упражнения, съобщава още изданието.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Горанов и Кадиев на словесен дуел за бюджета 0| 4876 | Горанов и Кадиев на словесен дуел за бюджета Лукарски ще приватизира краткосрочно; това пълнело бюджета 13| 5328 | Лукарски ще приватизира краткосрочно; това пълнело бюджета Главчев: Актуализацията на бюджета - спекулация 2| 4492 | Главчев: Актуализацията на бюджета - спекулация НС прие бюджета за 2015 г. през нощта, РБ напуснаха залата 15| 5021 | НС прие бюджета за 2015 г. през нощта, РБ напуснаха залата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads