Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
21| 4997 | НОВИНИ

Захарова след непослушният Курц: Унищожиха мита за агресивната Русия

Захарова след непослушният Курц: Унищожиха мита за агресивната Русия
Часове, след като стана ясно, че Австрия планира да купи 1 милион дози от руската ваксина срещу COVID-19 “Спутник V”, Кремъл също реагира. Говорителят на външно министерство Мария Захарова заяви - решението на канцлера Себастиан Курц е разбило мита, че има нужда Русия да бъде изолирана.
 

“Страх ме е да си представя какво се случва в дълбините на европейската бюрокрация. Един мит, граден с години - че Русия е агресивна и трябва да бъде поставена в изолация, се срива. Сътрудничеството на база на полза и взаимно уважение е мото на политиката на Кремъл”, посочи Захарова, цитирана от агенция ТАСС. 


Тя се обяви против “Брюкселската идеология”, чиято философия според нея е напълно нерелевантна. 

 

ФрогНюз припомня, че по-рано днес австрийският канцлер обяви новината за преговорите с Кремъл, а всичко се случи на фона на проблеми с количествата ваксини срещу COVID-19. Редица държави изразиха недоволството си от механизма, по който дозите са били разпределени между членките.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Младежи на 21 и 25 г. - сред жертвите на COVID-19 за последното денонощие 2| 3883 | Младежи на 21 и 25 г. - сред жертвите на COVID-19 за последното денонощие Експерт: Страничните ефекти след ваксинация отшумяват до 48 часа 13| 4175 | Експерт: Страничните ефекти след ваксинация отшумяват до 48 часа Ваксината на Pfizer/BioNTech - 80% ефективна след две седмици от първата доза 12| 4890 | Ваксината на Pfizer/BioNTech - 80% ефективна след две седмици от първата доза Ладислав Бартоничек поема активите на PPF след смъртта на Келнер 10| 5298 | Ладислав Бартоничек поема активите на PPF след смъртта на Келнер

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads