Сигналът е подаден от дядото на 32-годишния мъж, който с два меча - тип самурайски - тръгнал агресивен по улиците на селото. При опит на служителите на реда да го спрат той не се подчинил и ги заплашил с мечовете. В крайна сметка е неутрализиран с електрошок.

В хода на разследването било установило, че минути по-рано въоръженият мъж заплашил 16-годишен тийнейджър, като опрял на шията му мечовете, а след това по аналогичен начин и друг по-възрастен жител на селото. 


Случаят е докладван на дежурен прокурор от Районната прокуратура в Пазарджик.

Извършителят е настанен принудително за лечение в държавната психиатрична болница.