Правителството уверява, че държавата ще гарантира защитата на потребителите и ясна информация.

Комисията за защита на потребителите, Националната агенция за проходите и Комисията за защита на конкуренцията ще осъществяват постоянен контрол върху цените и етикетите.

От МС посочват, че след въвеждането на еврото условията по всички договори ще се запазят без преподписване.

Нарушителите пък ще бъдат санкционирани със цялата строгост на закона.