Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 4876 | НОВИНИ

Заплатите на полицаите - само с 15% нагоре

Христо Терзийски, министър на вътрешните работи
Христо Терзийски, министър на вътрешните работи Източник: БГНЕС
Няма да има ръст на трудовите възнаграждения за униформените от 30% от догодина, както поискаха полицаите. Увеличението ще бъде с 15%, както е заложено и в бюджета за 2021. Това съобщи министърът на вътрешните работи Христо Терзийски.
 

Решението идва въпреки протестите на полицаите и акцията преди едва няколко дни. ФрогНюз припомня, че униформените разпънаха палатка и импровизирана фотоизложба. Основната причина за недоволството им е двойният аршин, с който се третират работещите на първа линия. Според тях заложеното увеличение в бюджета не ги поставя наравно с борещите се с COVID-19. Протести имаше и на пожарникарите. 


На този етап заплатите могат да бъдат увеличени с 15%, като за някои от служителите с клас прослужено време и добавки може да достигне 20%, обясни Терзийски, цитиран от БНТ. Увеличението може да бъде и по-голямо при по-оптимистично развитие на ситуацията с коронавируса.


От Синдикалната федерация на служителите в МВР заявиха, че не са доволни от решението и обмислят национален протест.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Прокуратурата се самосезира за починалите пациенти в Пловдив 4| 4853 | Прокуратурата се самосезира за починалите пациенти в Пловдив Повишават заплатите на медиците,  но не отсега, а от догодина 7| 4735 | Повишават заплатите на медиците, но не отсега, а от догодина На фона на протест Борисов обеща на полицаите ръст на заплатите догодина. Но под условие 10| 4873 | На фона на протест Борисов обеща на полицаите ръст на заплатите догодина. Но под условие Обещано - полицаите опънаха палатка пред Министерския съвет 15| 5050 | Обещано - полицаите опънаха палатка пред Министерския съвет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads