Реклама / Ads
0| 4535 |15.03.2017 НОВИНИ

Започна военно учение с американците ”Тракийска пролет - 2017”

.
Съвместната българо-американска подготовка ”Тракийска пролет - 2017” започна в района на Пловдив, съобщиха от Министерството на отбраната. Тя ще продължи до 23 март и в нея участват сили и средства от МО, Българската армия, МВР, и от Военновъздушните сили на САЩ в Европа.
 

 От американска страна в съвместната подготовка ще участват транспортни самолети С-130 "Херкулес", както и инженеро-технически, обслужващ и летателен личен състав, а от българска - личен състав и формирования от МО и структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната, Силите за специални операции, ВВС, ВМС, военнотранспортен самолет "Спартан" и зенитно-ракетен дивизион. На подготовката ще се изпълняват дневни и нощни учебно-тренировъчни и бойни парашутни скокове от самолети С-130 J "Херкулес" и "Спартан". Българските и американските екипажи ще тренират тактически полети на малка височина, превоз на войски и товари, стоварване на тактически въздушни десанти и доставка на хуманитарна помощ за бедстващо население.

 

Съвместната подготовка "Тракийска пролет - 2017" ще допринесе за усъвършенстване на оперативните способности на подразделенията от декларираните за участие в мисии формирования, отбелязват от военното ведомство. Българските военнослужещи ще подобрят тактическите си умения и ще обменят опит по изпълнение на задачи, техники и процедури за подобряване на оперативната съвместимост по стандартите на НАТО. Съвместната българо-американска подготовка "Тракийска пролет" се извършва в изпълнение на Плана за съвместна българо-американска подготовка и учения в страната и чужбина през настоящата година.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2145 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 2143 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 2160 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 3| 2178 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads