8|
				 2808
				|10.10.2025
				
								НОВИНИ
				
				Защо Тръмп не взе Нобел: отговорът на Осло
 
									
				Норвежкият комитет, отговорен за присъждането на Нобеловата награда за мир, избегна полемиката по повод многократните призиви на президента Тръмп да получи наградата и посочи, че през историята си е бил свидетел на „всички видове кампании и медийно внимание“, към които остава безразличен.			
			„Този комитет заседава в зала, пълна с портрети на всички лауреати, зала, изпълнена с кураж и почтеност. Ние основаваме решението си единствено на работата и волята на Алфред Нобел“, това отговори председателят на комитета Йорген Ватне Фриднес на пресконференция в Осло при въпрос на журналист как би коментирал изказването преди дни на Тръмп, че да не получи наградата за мир би било обида към САЩ.
Фриднес сподели това непосредствено след като обяви, че Нобеловата награда за мир за 2025 г. се присъжда на венецуелската опозиционерка Мария Корина Мачадо, пише Cadena Ser.
Моля, подкрепете ни.
 
						 
						 
						 
						 
						 
					
				
			
			
				
				Реклама / Ads
			
			
							КОМЕНТАРИ 
				
				Реклама / Ads
			
		 
			 
					 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			