Местните власти у нас не са съгласни с мярката, която налага южната ни съседка. Според тях това ще доведе до загуби в туризма.
Затворени за туристи остават пунктовете „Илинден”, „Ивайловград” и „Капитан Петко Войвода”. Там могат да преминават само стоки и сезонни работници.