Реклама / Ads
0| 4013 |10.01.2017 НОВИНИ

Затвориха Айтоски, Ришки и Върбишки проходи

.
Лиляна Павлова
Изцяло затворени са за движение Айтоски, Ришки, Върбишки. Това каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова по време на брифинг в АПИ, цитирана от Фокус.
 

По думите ѝ проходът Хаинбоаз е отворен само за лекотоварното движение, но ще бъде затварян периодично за почистване, когато има голямо натрупване. Петрохан е отворен за лекото движение“ ,каза Павлова. Тя обясни, че в Северозападна България пътищата са проходими при зимни условия само за лекотоварното движение. "Най-критична е в момента ситуацията в Бургаска област. Там са затворени и за леките коли всички пътища от третокласната пътна мрежа на територията на цялата област", каза Павлова. По думите й отворено за движение в областта за леки коли са направленията: Бургас – Малко Търново, Бургас – Царево и връзката с магистрала „Тракия“ при Зимница по обходния маршрут Средец –Болярово – Елхово. „Това е единственото възможно направление за Бургас и от Бургас във връзка с АМ „Тракия““, каза тя и посочи, че останалата пътна мрежа от трети клас е затворена изцяло за движение. „Останалите пътища от републиканската пътна мрежа – първи, втори и трети клас в цялата страна са отворени за движение за лекотоварните превозни средства“, коментира министърът в оставка. По думите й в следващите часове с временни затваряния ще бъдат пътищата за територията на област Добрич, тъй като там има много сериозен ураганен вятър, подобен на този в Бургас.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3255 |18.02.2025 Внимание поледици! Как изглеждат основните пътища в страната? . 0| 3620 |11.01.2025 321 снегорина обработват републиканската пътна мрежа. Тежък трафик по Прохода на Републиката . 2| 3678 |02.12.2024 "Петрохан" е затворен изцяло за движение заради паднали дървета. Кои са обходните маршрути? . 0| 4189 |06.01.2017 Павлова: Остава тежко положението в Североизточна България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads