Минути след като Министерство на външните работи излезе с позиция за присъствието на немския посланик Ирене Планк, обръщайки се към немското посолство у нас, от посолството публикуваха отговор:
„Германското посолство следи всички вътрешнополитически процеси. Понякога към това спада и събирането на лични впечатления от различни протести.
Това е причината за вчерашното посещение на посланик Ирене Планк на протеста, организиран от „Правосъдие за всеки“.
Като близки приятели и партньори в ЕС и НАТО България и Германия поддържат приятелски и изпълнен с доверие диалог.“