Реклама / Ads
12| 10127 |30.04.2021 АКТУАЛНО

Цветозар Томов: Премиерът Борисов трябваше няколко пъти да бъде наказан от ЦИК

.
Цветозар Томов Източник: БГНЕС
Премиерът заслужаваше няколко пъти да бъде наказан от комисията и тя си затвори очите. Имаше и жалби срещу него. Това заяви бившият говорител на ЦИК Цветозар Томов.
 

ЦИК трябва да бъде професионална и независима. След промените в Изборния кодекс това обаче няма да стане факт, коментира той. Решението да се гласува само с машини ще е едно от най-големите предизвикателства на следващите избори. Според него промяната на броя секции в чужбина ще оправдае все по-големия интерес на нашите сънародници в чужбина към изборите в страната, посочи той пред БНТ.

 

Според него най-грубата грешка, която е допуснала ЦИК, е лошата организация на гласуването на карантинираните и изолираните поради заболяване хора, смята той.

 

"Тази ситуация във Великобритания ще бъде преодоляна, там хората подадоха документи за разкриване на 88 секции, а бяха разкрити 35. Страшно много хора висяха по 5 или 6 часа по опашки или в Съединените щати, където секциите също не достигаха. Нараства активността на българските граждани, живеещи в чужбина към участие в избори в страната и проблем може да се яви на няколко места", каза Цветозар Томов.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 15| 4160 |12.12.2025 Арестуваха началника на Пето районно в София и негови колеги. Други 12 бандити задържани вчера . 1| 2403 |11.12.2025 „Личен въпрос“: Едва 16,2% от жертвите на домашно насилиe у нас подават сигнал . 0| 2826 |10.12.2025 Нови правила за възнаграждения: Ще падне ли тайната на заплатата . 33| 4606 |09.12.2025 Готови ли са западните общества за войната, която Путин планира?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads