Реклама / Ads
4| 6875 |12.06.2016 НАРОДЕН ГЛАС

Професор: Секс роботите са заплаха за човечеството

.
Професор Ноел Шарки от университета в Шефилд предвижда, че в близко бъдеще тийнейджърите ще губят девствеността си от секс роботи, а това ще навреди на обществото като цяло, пише в. ”Дейли мирър”.
 
Правейки първите стъпки в любовта с човекоподобни машини, подрастващите няма да могат да изграждат нормални отношения със себеподобните. Професор Шарки огласи своята прогноза на Фестивала на науката в град Челтънхам.

"Сексуалните роботи са достъпни и в наши дни, но след 10 години те могат да станат истинска напаст", пророкува ученият.

Според него проблемът не се състои само в това да правиш секс с машина. Въпросът е, че първото сношение и първата връзка се помнят за цял живот.

Интелигентните роботи е възможно да сринат обществото, тъй като ще спрат формирането на нормални отношения между хората. Те ще предизвикват чувство за сексуална несигурност както сред момчетата, така и сред момичетата.

Никое човешко същество няма да може да се сравнява с тяхната издръжливост и потентност.

Скорошно проучване установи, че една четвърт от младите британци не биха имали нищо против да поддържат сексуална връзка с андроиден робот.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2603 |10.09.2025 През 2100 г. хората ще имат гърбица и деформирани ръце, твърдят учени . 0| 3244 |05.08.2025 Британски експерти предупреждават: Терапевтичните чатботове не са безопасни . 0| 3068 |17.07.2025 Все повече тийнейджъри се доверяват на AI приятели – но на каква цена? . 0| 2972 |30.04.2025 AI: Новият дилър и насилник в детската стая?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads