Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4594 | НАРОДЕН ГЛАС

Министър Шалапатова с нови разкрития за децата на убития Пейо и издирването на Ивана

Иванка Шалапатова
Иванка Шалапатова
Основна грижа на социалното министерство е работната сила да бъде компетентна и да има висока производителност. Тогава да очаква и по-добри възнаграждения. Второ беше увеличени минималната работна заплата с рекордните 20%. Това заяви социалният министър в оставка Иванка Шалапатова, в отговор на твърденията, че пренебрегва политиките за работещото общество в държавата.
 

„Не е повод за гордост при стотиците хиляди българи в чужбина социалният министър да прави политика от кабинета си в София. Министърът трябва да бъде и добър защитник на правата на българите в чужбина”, посочи тя.

 

„Министър Цоков има решителността да се увеличи броя на психолозите в училище и още в детската градина. Да се интегрират специалисти, които могат да помогнат за толерантността и за хармоничните отношения между децата, за да няма вербална агресия. Това е политика, която ние водим, но ще даде резултат след време”, коментира Шалапатова.

 

Относно случаят с изчезналата 17-годишна Ивана Шалапатова разкри, че все още няма изчерпателна информация.

 

„Поемам ангажимента да съобщя какви са бързите и адекватни мерки, за да не се повтаря този случай и с други деца”, съобщи тя.

Шалапатова коментира и грижата за децата на убития Пейо Пеев.

 

„Децата са с мярка за закрила. Те не са при чужди хора. Нека да не забравяме, че хармоничната среда за едно дете, когато при биологичните родители има рискова ситуация, винаги се търсят близки. Роднините не са чужди хора. Става ясно, че майката е имала среща с едното дете”, посочи министърът в оставка.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Светлана Тихоновска: Живеем във времената на Сталин. Наблюдаваме русификация с благоволението на Лукашенко 3| 8686 | Светлана Тихоновска: Живеем във времената на Сталин. Наблюдаваме русификация с благоволението на Лукашенко Командващият украинската пехота ген. Павлюк: Готвим контраофанзива още тази година 3| 5192 | Командващият украинската пехота ген. Павлюк: Готвим контраофанзива още тази година Eмануил Йорданов: Пресечната точка между Еврото и Нотариуса - в щайгата с гнилите ябълки 1| 12242 | Eмануил Йорданов: Пресечната точка между Еврото и Нотариуса - в щайгата с гнилите ябълки Светлана Тихановска в България: Смъртта на Навални може да даде "зелена светлина" за още убийства 6| 4041 | Светлана Тихановска в България: Смъртта на Навални може да даде "зелена светлина" за още убийства

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads