Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
5| 5387 | ПОЛИТИКА

Дончев: Много са ни контролните органи, но ги няма гражданите

Томислав Дончев
Томислав Дончев
Всеки контрабанден внос ощетява българския производител, а приходите от нея захранват черния сектор, затова акциите ще продължат, заяви по БТВ вицепремиерът Томислав Дончев.
 
По повод злоупотреби с договори в отделни общини той коментира, че става дума за пари от данъците на жителите във въпросните общини, но и за пари на европейските данъкоплатци. В България има прекалено контролни органи, но нямало държава, където само те можели да свършат работата, трябвало да се включват и граждани, и медии. Подобни случаи са една от основните пречки пред децентрализацията и възможността общините да вървят напред, поясни той.

За възможността вратички в закона да позволяват злоупотреби с обществени поръчки той каза, че се правела проверка по случаите и ако това се докаже, щяло да има рязане от проекти.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Томислав Дончев: ЕС няма да ни остави за "Южен поток" 19| 5406 | Томислав Дончев: ЕС няма да ни остави за "Южен поток" Т. Дончев: Имаме реакция, а не позиция за „Южен поток” 4| 5146 | Т. Дончев: Имаме реакция, а не позиция за „Южен поток” Симеонов разхвали Бинев, постигнал много като евродепутат 11| 6068 | Симеонов разхвали Бинев, постигнал много като евродепутат Главчев: Мнозинството е в много добра кондиция 3| 6865 | Главчев: Мнозинството е в много добра кондиция

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads