Реклама / Ads
14| 8172 |20.03.2017 ПОЛИТИКА

О. Минчев: Интересите на Турция и Русия - основа на скандала Местан-Доган

.
Интересите на Турция и Русия са в основата на скандала между Ахмед Доган и Лютви Местан. Интересите на България нямат нищо общо. Имаме опит ДПС да бъде ребрандирана като патриотична организация. Това каза политологът Огнян Минчев във връзка с напрежението между София-Анкара и скандалите около ДПС и ДОСТ.
 
Писмото на Доган не ни казва нищо ново от политическа гледна точка. Важно е да се каже, че събитията, случващи се в Турция, са изключително опасни за Европа и за България. Там набира сила един радикален режим, който може да окаже голямо влияние, посочи той пред Нова телевизия.

Създаването на партия ДОСТ е пряк инструмент за влияние на режима на Ердоган върху България. За първи път се получава турските интереси да бъдат защитавани от режима на президента. Изключително опасно е заиграването с ДПС и Доган, защото ако има списък на хората, които са отговорни за това, което се случи по време на прехода, Доган е номер едно в прехода, каза още Минчев.

Истинското предизвикателство на режима на Ердоган в Турция се използва от хора, които искат да влязат във властта отново, смята политологът.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2473 |23.02.2025 Първан Симеонов: САЩ действат като слон в стъкларски магазин. В България все още чуваме ехото на изборите . 5| 3213 |22.02.2025 Радан Кънев: Европейското членство на България не било застрашено? Да се събудим - нищо не е даденост . 19| 5618 |21.02.2025 Ето го проектa на декларация срещу миротворци в Украйна. Важи само за мисии извън НАТО, ООН, ЕС, ОССЕ . 5| 3134 |20.02.2025 Проф. Бенатов от Киев: Ако падне Украйна, има голяма вероятност за Трета световна война

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads