Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
9| 19225 | ПОЛИТИКА

Само във Фрог: Президентът на Румъния връща Кьовеши начело на прокуратурата

Лаура Кьовеши
Лаура Кьовеши
Кандидатката за европейски прокурор Лаура Кьовеши може да бъде върната като ръководител на Национална дирекция за борба с корупцията в Румъния. Това може да стане след като президентът Клаус Йоханис проведе реферундум и той се окаже успешен.
 

Референдумът е насрочен за 26 май, когато са европейските избори.

 

„В Румъния референдумът се приема за успешен, ако 1/4 от хората са отишли пред урните и резултатът е 50+1. Така че голяма е вероятността той да мине ”, обяснява пред Фрогнюз журналистът Владо Береану.   

 

Целта на референдума е да бъдат отменени всички законодателни поправки на правителство, които се правят под натиска на лидера на социалистите Ливиу Драгня. Ако той е успешен, ще престане да действа и суперпрокуратурата, която държи магистратите под контрол.

 

Днес се решава бъдещето на Лаура Кьовеши за главен прокурор в ЕП. Ако тя не бъде избрана, ще бъде върната в Румъния и ще продължи да бори корупцията на местно ниво.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Арман Бабикян за Фрог: С нашите пари плащат на определени медии, за да ни лъжат 9| 10368 | Арман Бабикян за Фрог: С нашите пари плащат на определени медии, за да ни лъжат Първан Сименов: ГЕРБ е пред политически трап, алтернативи са президентът, Мая Манолова и Слави 29| 13225 | Първан Сименов: ГЕРБ е пред политически трап, алтернативи са президентът, Мая Манолова и Слави Д-р Тренчев: Един ден в България ще останат само пенсионери, цигани и юристи 29| 50626 | Д-р Тренчев: Един ден в България ще останат само пенсионери, цигани и юристи Станишев: Само прогресивно мнозинство в ЕП може да предложи Нов обществен договор за Европа 6| 5720 | Станишев: Само прогресивно мнозинство в ЕП може да предложи Нов обществен договор за Европа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads