Реклама / Ads
3| 7420 |24.07.2017 ПОЛИТИКА

Радан Кънев: Правителството предпочита конюнктурна повратливост в отношенията с Турция

.
Радан Кънев Източник: БГНЕС
Европейският съюз най-накрая трябва да заеме ясна позиция по отношение на Турция. Не можем да си позволим да сме в зависимост от Анкара. Това коментира зам.-председателят на ДСБ Радан Кънев по повод изявлението на австрийския министър на външните работи Себастиян Курц, че настоява за спиране на преговорите за присъединяване на Турция към ЕС.
 
"Позицията на Австрия, Германия и Холандия дава историческа възможност за твърда обща политика на ЕС, която да защити трайно и устойчиво българския интерес. За съжаление, българското правителство предпочита линия на конюнктурна повратливост и посредничество, която е нетрайна, несигурна и подрива общите европейски позиции", написа Кънев на страницата си във Фейсбук.

Според Себастиан Курц Турция се отдалечава от Европейския съюз, a Брюксел трябва да заеме ясна позиция по отношение на Анкара.

Според него, най-важно е самият ЕС да бъде в състояние да защити собствените си външни граници. Първият дипломат на Виена осъди "тази вълна от арести и уволнения в Турция след опита за преврат" през изминалата година и приветства мерките срещу Анкара, предприети тази седмица от германския му колега Зигмар Габриел.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 7341 |15.09.2023 Радан Кънев: Отпадането на МСП е много важен сигнал за приемането ни в Шенген . 35| 8756 |14.09.2023 Австрия отхвърли призива на Фон дер Лайен за прием на България и Румъния в Шенген . 4| 7396 |13.06.2017 България дава рамо на Турция да влезе в Европа . 1| 5803 |29.08.2016 Р. Кънев: Борисов удвои стратегическите рискове пред страната

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads