Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

5| 7082 |12.03.2020 ПОЛИТИКА

Румен Радев: Не трябва политиците да се правят на лекари и обратното

.
Президентът Румен Радев Източник: БГНЕС
Общественото здраве започва от грижата за медицинския персонал. Към тях трябва да има цялостно (подходящо) държание, мотивация. Това трябва да бъде постоянен ангажимент на държавата. Това заяви държавният глава Румен Радев пред журналисти в Плевен.
 

Важно е самодисциплината, самосъзнанието. Нужно е ограничение на контактите, грижа за възрастните хора. Да се грижим за нашите бащи и майки, да ги разтоварим от излизания, пътувания, призова президентът.

 

Мерките са ясни, не трябва политиците да се правят на лекари и обратното. Да се спазват указанията на Националния щаб, настоя Радев.

 

Той акцентира, че можем да се справим със солидарните усилия на всички. Разработени са мерки, които трябва да се изпълняват.

 

Натоварването е върху общините, призна държавният глава. Важно е да запазим общественото здраве, да не допуснем парализа на обществения живот. В Плевен е мобилизиран целият медицински потенциал, важно е да няма прекъсване на производствената дейност.

 

В предприятието ръководството взема мерки за санитарните изисквания, каза Радев, който е на посещение в нова фабрика в Плевен.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3420 |29.10.2021 Радев - среща със студенти от Медицинския университет в Пловдив . 23| 4507 |19.10.2021 Радев: Всеки е свободен сам да взема решение за своето здраве, но ваксините са единствената защита . 12| 8038 |06.08.2021 Радев категоричен: Парламентът да актуализира бюджета, кризите чукат на вратата . 55| 7527 |03.04.2020 Румен Радев с изявление: Мизерията не е спасение от вируса

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads