Реклама / Ads
11| 16610 |25.04.2017 ПОЛИТИКА

Цонев за Фрог: Мандатът принадлежи на 3,5 млн българи, не на ГЕРБ

.
Истинският победител от изборите е „партията“ на 3,5 млн българи, гласували на Референдума. В четвъртък се очаква президентът Румен Радев да връчи мандата за съставяне на правителство на партията, получила най-много гласове на изборите на 26 март.
 
Но докато ГЕРБ се радват на първенство с получените 1 147 292 гласа, то истинският победител се оказа народът, гласувал с близо 3 500 000 участници на Националния референдум, коментира Николай Цонев.

„Всяко едно правителство, което се сформира и което отложи или пренебрегне волята на народа, ще извърши национално предателство. Мандатът принадлежи на тези 3,5 млн българи и каквато и формация за управление да се състави днес, тя трябва да има една основна задача – да разгледа и приеме въпросите от Националния референдум. Желанието за промяна не подлежи на отлагане“, смята той.

„В предизборната си кампания ГЕРБ обещаха да подкрепят приемането на  законодателни промени, с които да се отчетат резултатите от проведения референдум. Тепърва България ще отчете дали обещаното ще бъде спазено или ще бъде „гъвкаво“ подминато, както демонстрира многократно миналото. Само че има разлика с миналото и тя е, че толерансът на народа вече клони към нула“, заяви Цонев.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 2797 |17.09.2025 Как мина дебатът за вота на недоверие? /обзор/ . 17| 13326 |16.09.2025 ПЕС ще изключи партията на словашкия премиер Роберт Фицо . 1| 2950 |16.09.2025 Сърбия и Русия – историческото НЕ на Тито се превърна в ДА на Вучич . 9| 2729 |15.09.2025 Тръмп нарече Русия „агресор“ за първи път

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads