По данни на министерството на вътрешните работи атентаторът се приближил до страничен вход на сградата и се взривил в момент, когато служителите си тръгвали от работа.

Никой не е поел отговорност за атентата.

Върховния съд в Кабул се намира близо до посолството на САЩ.