Реклама / Ads
0| 4498 |15.02.2018 СВЯТ

Андонис Самарас съди Ципрас

.
Алексис Ципрас Източник: БГНЕС
Бившият гръцки премиер Андонис Самарас заведе дело срещу настоящия премиер Алексис Ципрас заради участието на името му в случая с фармацевтичната компания ”Новартис”.
 
Самарас обвини Ципрас, че е отговорен за зле съшития заговор срещу неговото име, съобщава БГНЕС.

"Обвиненията са чиста клевета. Те ги скалъпиха набързо след протеста за Македония. В моменти, когато Гърция е изправена пред големи предизвикателства и заплахи, те се опитват да лъжат народа“, каза бившият лидер на „Нова демокрация“.

Според него целият случай е политически. Ако обвиненията минат, всяко бъдещо правителство „ще може да използва фалшиви лъжесвидетели, за да унищожи политическите си опоненти“.

„Това би било краят на демокрацията у нас. Ципрас няма да наложи режим "Мадуро" в Гърция“, категоричен е Самарас. Той е един от десетимата политици, чиито имена са посочени в разследването по случая с швейцарската компания "Новартис" за подкуп и злоупотреба със служебно положение.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 3887 |16.12.2025 „Войната е вятърът от смрад на трупове“. Стихотворение на Маяковски е глобено за „дискредитиране“ на армията . 2| 2406 |16.12.2025 Ниската цена на петрола застрашава четвърт от руския бюджет и финансирането на армията . 4| 2812 |16.12.2025 Европейската централна банка с важна информация за българския лев . 8| 2897 |15.12.2025 Посягат на свещеното: Цените на алкохола в Русия рязко се повишават

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads