Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 4531 | СВЯТ

Австрия депортира афганистанец за първи път от 2021 г.

Австрия депортира афганистанец за първи път от 2021 г.
Австрия депортира днес афганистански гражданин в родината му за първи път от връщането на талибаните на власт през 2021 г., предаде Ройтерс. Оглавеното от консерватори коалиционно правителство във Виена съобщи, че още афганистанци ще бъдат депортирани.
 

Мъжът е бил осъден за сериозни престъпления. Страната демонстрира политика на нулева толерантност към доказани престъпници.

 

Кабинетът направи борбата с нелегалната миграция в свой топ приоритет в очевиден стремеж да намали подкрепата за крайнодясната Партия на свободата.

 

Трипартийната управляваща центристка коалиция дойде на власт през март след победа на крайната десница на парламентарни избори, която обаче не успя да сформира правителство. Но пък запазва преднината си в проучванията на общественото мнение.

 

Канцлерът Кристиан Щокер от консервативната Народна партия написа в X: „Австрия по този начин изпраща ясно послание: нулева толерантност към всеки, който е изгубил правото си да остане с извършване на престъпления.“

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
За първи път откриха комари в Исландия 0| 4258 | За първи път откриха комари в Исландия Земетресение разтърси крайбрежието на Адриатическо море 0| 3559 | Земетресение разтърси крайбрежието на Адриатическо море 21 години затвор за мъжа, прострелял премиера Фицо 0| 3502 | 21 години затвор за мъжа, прострелял премиера Фицо Руски дипломат е осъден на 2 месеца затвор в САЩ за лъжа пред ФБР 5| 4487 | Руски дипломат е осъден на 2 месеца затвор в САЩ за лъжа пред ФБР

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads