Реклама / Ads
0| 4643 |19.06.2018 СВЯТ

Броят ромите в Италия и депортират нелегалните

.
Италианските власти планират преброяване на ромското население в страната, а хората от малцинствата без документи ще бъдат депортирани.
 

Това ще се случи по нареждане на новия вътрешен министър и вицепремиер на Италия Матео Салвини от анти мигрантската партия "Лига".  От преброяването Салвини иска да разбере кои са, колко са и къде са ромите в Италия. Цялата информация ще влезе в регистър, уточни той пред италианска телевизия. "Нелегално пребиваващите ще бъдат депортирани, но за съжаление италианските роми ще трябва да задържим тук", заяви Салвини. Според него тази тема отдавна е на дневен ред, като по неофициални данни ромската популация в Италия е между 130 и 170 хил. души, половината от които - италиански граждани.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 24| 2899 |12.12.2025 САЩ предлагат на Украйна да се изтегли от Донбас в замяна на „свободна икономическа зона“, твърди Зеленски . 4| 20425 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна . 1| 2507 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане . 0| 3085 |10.12.2025 Намерен е мъртъв в Киев синът на първия космонавт на независима Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads