Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 3664 | СВЯТ

Хамас: Преговори за мир само ако се подобри хуманитарната ситуация в Газа

Хамас: Преговори за мир само ако се подобри хуманитарната ситуация в Газа
Източник: БГНЕС
Непреките преговори между Израел и „Хамас“, проведени в Доха с посредничеството на САЩ, Египет и Катар, наскоро се провалиха.
 

Палестинското ислямистко движение „Хамас“ даде знак, че е готово да възобнови прекъснатите преговори за примирие в ивицата Газа, но само ако най-напред се подобри хуманитарната ситуация в анклава.

 

В изявлението си „Хамас“ определя продължаването на преговорите при сегашните условия като „безсмислено и неефективно“.

 

Според израелски и американски официални представители движението „Хамас“ е провалило преговорите със своите прекомерни искания. След провала на преговорите делегациите на САЩ и Израел се върнаха в столиците си за консултации.

 

И двете страни си отправят взаимно обвинения за липсата на напредък, въпреки че никоя от тях не е обявила официално край на преговорите. „Хамас“ обвинява Израел в неоправдано оттегляне, а Тел Авив обвинява палестинското ислямистко движение в умишлено забавяне на процеса.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Русия започва да изстрелва нови дронове – реактивни "Шахеди" с напалм 7| 26384 | Русия започва да изстрелва нови дронове – реактивни "Шахеди" с напалм Тръмп изяде Урсула на закуска? Каква е истината 13| 4750 | Тръмп изяде Урсула на закуска? Каква е истината Четирима убити при стрелба в Манхатън 1| 3442 | Четирима убити при стрелба в Манхатън САЩ и ЕС се отказват от руски петрол: Как реагират пазарите 2| 17406 | САЩ и ЕС се отказват от руски петрол: Как реагират пазарите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads