Реклама / Ads
1| 4636 |22.06.2016 СВЯТ

Юнкер: Край на преговорите с Лондон по реформата на ЕС

.
Жан-Клод Юнкер
ЕС няма да води повече преговори с Великобритания по реформирането на общността, това заяви днес на пресконференция в Брюксел председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер.
 

„Британските избиратели трябва да знаят, че няма да има никакви преговори. Сключихме сделката. Премиерът Дейвид Камерън получи максималното, което можеше, а ние дадохме максимума от онова, което можехме. Затова никакви нови преговори няма да има”, каза Юнкер. Така председателят на Еврокомисията отказа да коментира самия референдум, който трябва да се проведе във Великобритания на 23 юни. 

 

Министър-председателят на Великобритания Дейвид Камерън през ноември миналата година официално представи на ръководните органи на ЕС четири искания за реформиране на общността: признаването му за многонационален съюз, повишаване на конкурентоспособността на членовете му, разширяване на пълномощията на националните парламенти и затягане на миграционното законодателство. Последното предвижда блокиране за срок от 4 години на достъпа до социални помощи за трудови мигранти, новопристигнали във Великобритания от членки на ЕС. В резултат на февруарската среща на високо равнище на ЕС ръководителят на британското правителство получи от Брюксел гаранции за провеждане на реформи в общността, съобразени с изискванията на Лондон.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2345 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане . 0| 2802 |10.12.2025 Намерен е мъртъв в Киев синът на първия космонавт на независима Украйна . 19| 2580 |09.12.2025 „Разпадащ се“ континент, ръководен от „слаби“ хора: Какво мисли Тръмп за Европа? . 2| 2724 |08.12.2025 Чиприян Чуку от Национално-либералната партия е новият кмет на Букурещ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads