Реклама / Ads
0| 5060 |01.06.2018 СВЯТ

Мадрид състави новото каталунско правителство

.
Испанското правителство одобри днес встъпването в длъжност на новото каталунско правителство, което не включва министри, хвърлени в затвора или пратени в изгнание - необходимо условие, за да бъде възстановено самоуправлението на областта, предаде Франс прес.
 

Съставът на новия орган на изпълнителната власт, формиран във вторник от каталунския лидер Ким Тора, бе оповестен днес чрез официалното издание на местните власти.

 

Мадрид отказа да се публикува съставът на първото каталунско правителство, обявено от Тора на 19 май, който включваше четирима министри, хвърлени зад решетките или прогонени в Белгия, след като сепаратистките депутати обявиха независимост на областта от Испания на 27 октомври м.г.

 

Във вторник обаче каталунският лидер публикува нов списък без имената на четиримата сепаратисти, преследвани от правосъдието заради ролята им в опита за отцепване.

 

Встъпването в длъжност на местното правителство ще анулира автоматично наложената от централното правителство опека над богатата североизточна област със 7,5 милиона жители.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 4209 |16.12.2025 „Войната е вятърът от смрад на трупове“. Стихотворение на Маяковски е глобено за „дискредитиране“ на армията . 2| 2522 |16.12.2025 Ниската цена на петрола застрашава четвърт от руския бюджет и финансирането на армията . 4| 2952 |16.12.2025 Европейската централна банка с важна информация за българския лев . 8| 3012 |15.12.2025 Посягат на свещеното: Цените на алкохола в Русия рязко се повишават

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads