Реклама / Ads
0| 5169 |29.12.2015 СВЯТ

Над 40 души станаха жертви на торнадо и наводнения в САЩ

.
По последни данни повече от 40 души са станали жертви на торнадо и наводнения в САЩ. Сняг, суграшица и градушки възпрепятстваха транспорта в Съединените щати в период на най-интензивни пътувания.
 

В щата Алабама днес са издадени предупреждения за зимно торнадо. Силни бури се очакват и в щатите Мисисипи и Флорида. Стотици полети са отменени и отложени. Най-засегнати са летищата в района на Чикаго.

 

В Латинска Америка лошото време продължава да нанася щети. Жертвите там вече са 12. Броят на хората, принудени да напуснат домовете си заради наводненията в Парагвай, Аржентина, Уругвай и Бразилия, надхвърли 180 хиляди души.

 

Проблеми с времето има и във Великобритания. Британското правителство е обвинено, че е изложило Северна Англия на риск от наводнения. Според лейбъристите властите не са взели мерки, въпреки че преди два месеца са били предупредени за опасността бюджетните съкращения да доведат до отслабване на защитите срещу водната стихия в Йоркшир.

 

По предварителни оценки щетите от стихията, възлизат на близо 5 милиарда лири.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2332 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане . 0| 2794 |10.12.2025 Намерен е мъртъв в Киев синът на първия космонавт на независима Украйна . 19| 2575 |09.12.2025 „Разпадащ се“ континент, ръководен от „слаби“ хора: Какво мисли Тръмп за Европа? . 2| 2723 |08.12.2025 Чиприян Чуку от Национално-либералната партия е новият кмет на Букурещ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads