Един от аргумент за прекратяване на гладната стачка е, че други хора са направили подобна стъпка в знак на солидарност с него.

"Приятели, сърцето ми е пълно с любов и благодарност за вас, но не искам никой да изпитва физическо страдание заради мен", пише той в профила с в Instagram.

Навални допълни, че два пъти е бил прегледан от цивилни лекари. Той благодари на "добрите хора" в Русия и по света за подкрепата.

Припомняме, че преди около месец руският опозиционер започна гладна стачка в затвора, където излежава присъда за мошеничество, с искане да му бъдат оказани подходящи медицински грижи за болки в краката и гърба.