Реклама / Ads
1| 4784 |27.09.2019 СВЯТ

Саудитска Арабия отваря врати за чуждестранни туристи

.
От днес Саудитска Арабия започва да издава туристически визи за гражданите на 49 страни, сред които и България. Ще отпаднат и част от ограниченията за облеклото на жените, които посещават страната, съобщи БНТ.
 

До този момент в Кралството се допускаха само поклонници, бизнесмени и работници от чужбина. Свободно в страната влизаха само гражданите на Бахрейн, Катар, Оман и ОАЕ.

От днес визите за туристи ще се издават по няколко начина - директен на летището, онлайн и в саудитските посолства. За да получите виза на летището, е необходимо да притежавате валиден паспорт, да имате адрес, на който ще отседнете и да имате билет за връщане. Визите ще важат за една година с възможност за многократно влизане в страната, като максималният престой е 90 дни. Цената за българи ще е 220 лева.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 7308 |06.06.2017 Страните от Персийския залив забраниха самолетите от Катар . 1| 4788 |18.12.2015 Сирия въвежда визи за турски граждани . 1| 5011 |14.12.2015 Чудо! Жени влизат в местните органи на Саудитска Арабия . 1| 5647 |17.06.2011 Жени шофьорки в Саудитска Арабия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads