Реклама / Ads
0| 5331 |15.04.2010 СВЯТ

Прелом в полско-руските отношения?

.
След трагедията в Смоленск, настъпва ситуация, в която е възможен прелом в отношенията между Русия и Полша. Това отбелязва в статия по повод жестоката катастрофа, при която загинаха президентът на Полша и всички членове на полската делегация, руският вестник "Комерсант", цитиран от полската агенция ПАП.
 

Събитията от последните 10 дни могат да изиграят много важна роля в развитието на полско-руските отношения.

Реакцията на двете страни след трагедията на 10 април радикално промени техния климат, коментира руският вестник.

Комерсант посочва, че „полските политици не хвърлят вината върху Русия, а Москва е направила всичко за това разследването на катастрофата да бъде открито и осъществено съвместно с Полша.

Според изданието най-важното е, че „ Русия се намериха толкова много хора, които искрено да изразят съчувствие", а в Полша „се намериха толкова много хора, които можаха да го оценят".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2283 |15.12.2025 Посягат на свещеното: Цените на алкохола в Русия рязко се повишават . 7| 2446 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 24| 3556 |12.12.2025 САЩ предлагат на Украйна да се изтегли от Донбас в замяна на „свободна икономическа зона“, твърди Зеленски . 5| 23068 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads