Реклама / Ads
39| 6450 |28.02.2015 СВЯТ

Путин пое разследването над убийството на Немцов

.
Руският президент Владимир Путин
Президентът Владимир Путин лично пое контрола над разследването на Борис Немцов и обяви, че убийството прилича на поръчково.
 
Борис Немцов бе застрелян в района на Кремъл, докато се разхожда със своя приятелка - украинка. Четири от куршумите попадат в гърба му. Момичето, което е било с него, е отведено за разпит в полицейското управление.
 
55-годишният Немцов беше първи вицепремиер при президента Борис Елцин и спечели репутацията на реформатор и демократ. В интервю неотдавна каза, че Путин би искал да го види мъртъв заради противопоставянето му на войната в Украйна.

Адвокат на Немцов съобщи, че в последните месеци той е бил заплашван, предаде Нова телевизия. Анализатори коментират, че президентът Путин няма изгода от убийството му, защото би предизвикало широк негативен отзвук за Москва, която и без това е в изолация заради анексирането на Крим и войната в Украйна. Опозицията обаче обвини президента.

Колега на Немцов съобщи пред медии, че той работел върху доклад с доказателства за участието на Кремъл в сепаратисткия бунт в Източна Украйна.

"През нощта е бил претърсен апартамента на Немцов и много документи са били иззети. Не знам какво ще се случи с тях, но фактът е, че документите, отнасящи се към доклада, също за иззети. Политическата отговорност  за случващото се носят руските власти, като Владимир Путин е начело”, коментира колегата на опозиционния лидер.

Американският президент Барак Обама призова Москва да проведе пълно и прозрачно разследване, за каквото призова и България.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 39| 12720 |07.05.2025 Путин хвърли вината за войната с Украйна върху България и Румъния . 9| 35343 |03.05.2025 Путин е изправен пред дилема в Украйна, съобщава Институтът за изследване на войната . 2| 5777 |03.03.2015 Хиляди изпращат Немцов; Путин и Дурицкая -не . 70| 8391 |28.02.2015 Убиха бившия вицепремиер на Русия Борис Немцов

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads