Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
10| 6528 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Тристанката нищи минималните доходи днес

Тристанката нищи минималните доходи днес
Увеличението на минималната работна заплата и на вдовишките пенсии ще бъде обсъдено на заседание на Националния съвет за тристранно сътрудничество (НСТС).
 

След три месеца консултации правителството предложи минималната работна заплата да бъде увеличена с 30 лв. и да стане на 270 лв. Предвижда се вдовишките пенсии да се вдигнат с 6,5 %, тоест от 20 % - на 26,5 % от пенсията на починалия съпруг.

На днешното заседание на НСТС представителите на държава, бизнеса и синдикатите ще обсъдят предложенията. Синдикатите настояват увеличението на минималната работна заплата да стане още от 1 юли, а не от 1 септември, както предвиждат експертите от Министерството на финансите. Синдикатите настояват минималната заплата да се вдигне на 290 лв. Според представители на бизнеса обаче няма икономически причини за увеличение на минималната работна заплата.

Заседанието на комисията към Националния съвет за тристранно сътрудничество започва от 9.00 часа, а от 11.00 часа ще се проведе заседанието на Трастанката.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Доходите отново скараха Дянков и синдикатите 4| 6448 | Доходите отново скараха Дянков и синдикатите  Kриза приключва до два месеца; доходите – същите 6| 12042 | Kриза приключва до два месеца; доходите – същите Тр. Трайков: Токът в България не е скъп, доходите са ниски 32| 6855 | Тр. Трайков: Токът в България не е скъп, доходите са ниски Компенсират доходите само при ръст на приходите 18| 5916 | Компенсират доходите само при ръст на приходите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads