Реклама / Ads
6| 6517 |02.09.2014 ЛАЙФ СТАЙЛ

Европа яде ябълки напук на Русия

.
Eвропейците трябва да ядат повече плодове и зеленчуци, за да намалят влиянието на руското ембарго за внос на храни от Запада. Това заяви германският министър на прехраната и земеделието Кристиан Шмит пред радио "Дойчландфунк".
 
"Яжте! Вие трябва да ядете, аз трябва да ям, ние трябва да ядем. Не можем да се оплакваме, че има много плодове и след това да не ядем плодове, това е очевидно", каза министърът.

Европа е изправена пред сътресения на пазара на хранителни стоки, след като Русия наложи едногодишно ембарго върху вноса на храни от Европейския съюз и редица други западни държави.

Шмит, който по-късно днес трябва да се срещне с колегите си от Франция и Полша Стефан льо Фол и Марек Савицки, посочи, че търси алтернативни пазари за, например, германски ябълки в Южна Америка и Китай.

"Русия не е единствената страна в света, която има нужда от ябълки", каза той, призовавайки междувременно европейците да ядат плодове "всяка сутрин, пет пъти дневно".
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 5071 |29.05.2022 Германският министър на икономиката бие тревога: Единството в ЕС за антируските санкции се разпада . 0| 4107 |01.05.2022 Германия e готова да подкрепи ембарго на ЕС върху вноса на нефт от Русия . 3| 5657 |29.08.2014 615 000 тона нелегални храни са влезли в страната . 0| 5039 |18.08.2014 ЕК компенисира производителите заради руското ембарго

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads