Представителките на нежния пол са по-емоционални, неспособни на оставят личния си живот извън пределите на офиса и твърде щастливи, когато говорят зад гърба на служителите си. До това заключение стигнаха учените, след като анкетираха 3000 мъже и жени от Великобритания.
Интересен е фактът, че не само  мъжете мислят така за шефовете от женски пол. 2/3 от дамите също признават, че предпочитат шефът им да бъде от мъжки пол, тъй като господата по-рядко имат скрити подбуди и почти не страдат от резки промени в настроението. ¾ от анкетираните представителите на силния пол казват, че предпочитат да работят за мъж, отколкото за жена. 1/3 от участниците смятат, че жените с власт често се чувстват застрашени от свои колеги.