Реклама / Ads
1| 5485 |02.12.2009 ЛАЙФ СТАЙЛ

Нов град, иска да се кръсти на Свети Никола

.
Черноморец Източник: Вяра Йовева
Село Черноморец в община Созопол е вече град. Решението бе взето днес от Министерски съвет, но кампанията за превръщането на селото в град бе стартирана преди месеци от общинския съвет в Созопол, впоследствие подкрепена и от бившия областен управител Любомир Пантелеев.
 

Жителите на Черноморец смятат, че превръщането на селото в град ще доведе до неговото разрастване, откриване на нови банки и привличане на инвеститори. Те се надяват, че това ще промени техния живот и бъдещето на техните наследници.

Тяхното желание обаче е градът да има и ново име. Затова вече в населеното място се събира подписка, в която хората  настояват Черноморец да бъде прекръстен на Свети Никола, след като се проведе референдум, съобщава "БургасИнфо".

Свето Никола е сред светците, които са на особена почит в Черноморец. Неговото име носи местната църква,  където се пази и уникална икона на светеца.

От 1963 г. населеното място има и статут на морски курорт с местно значение и покрива изискванията на Закона за административно-териториално устройство на България. Към средата на септември с постоянен адрес в Черноморец живеят повече от 2 100 души.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2595 |09.12.2025 Звезда от "Сексът и градът" се омъжи на 69 години . 1| 4559 |24.11.2025 Фреди е мъртъв, да живее Фреди . 1| 5858 |23.10.2025 Модел от OnlyFans задържан след въоръжен обир . 0| 5690 |20.10.2025 ChatGPT: скоро и с еротични умения

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads