Реклама / Ads
15| 6582 |31.10.2013 НОВИНИ

140-ия протест се поклони пред паметника на Левски

.
За 140-а вечер недоволните от управлението на кабинета „Орешарски" излязоха на протест с искане за незабавна оставка. Всички отдадоха почит пред паметника на Васил Левски, който наскоро бе осквернен.
 

Сборен пункт за недоволните граждани бе Ректоратът на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Там протестиращите изразиха своята подкрепа към студентите, окупирали СУ.

Един от протестиращите студенти каза: „Събрали сме се тук, за да свалим едно корумпирано правителство, което никак не е лесно за сваляне и може да ни накара да поемем в посока, която не сме предполагали - бъдете готови".Представители на студентите заявиха, че техният протест е надпартиен и дори ще стане антипартиен и антисистемен. Затова помолиха всички присъстващи, които са привърженици на някаква партия, да напуснат протеста, защото не искат политически агитации.На централния вход на университета студентите издигнаха транспаранти с надпис "Оставка", "СССР или Свобода" и "Вдигайте си чуковете".

Кръстовището на булевардите "Васил Левски" и "Цар Освободител" беше блокирано. После част от недоволните граждани блокираха за кратко и Орлов мост.По-рано днес около 150 души се събраха на митинг, организиран от партиите в Реформаторския блок, в градинката между Софийския университет и Парламента. Представители на блока заявиха пълната си подкрепа за студентските протести и поискаха оставката на правителството.

Утре се очаква студенти, протестиращи и преподаватели да се включат в масово протестно шествие по повод Деня на будителите.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 694 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 761 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 3| 764 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 0| 865 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads