Реклама / Ads
4| 4983 |20.08.2014 НОВИНИ

80 000 асансьора у нас са опасни за живота

.
Повече от 80 000 асансьора в България са напълно амортизирани и опасни за здравето и живота на хората За това алармираха от Българска асансьорна асоциация и Сдружението на производителите и вносителите на асансьори в България (СПВАБ).
 

„Те са опасни, защото не отговарят на цял списък европейски изисквания за безопасност. Огромната част от тези 80 000 асансьори са на повече от 40-50, дори на 80 години, всичките не са поддържани съгласно изискванията на производителите, и не им е извършен нито веднъж капитален ремонт", твърдят членовете на двете браншови сдружения.

Според тях в повечето случаи контролът и прегледите на асансьорите се извършва повърхностно или фиктивно, или изобщо не се прави. „Тази система за липса на контрол беше създадена, организирана и умишлено поддържана, от бившите шефове на ДАМТН и ГД "ИДТН" в продължение на повече от 20 години, за да храни, чрез корупция и рекет, определена група служители и свързани с тях лица", заявяват от сдруженията.

С множество писма те са уведомявали агенция, министерства, министерски съвет, дори са сезирали прокуратурата за конкретни нарушения и са настоявали за промени на системата за контрол, но до сега не са предприети никакви мерки за осигуряване сигурността на гражданите. Според тях това са причините, поради които бяха осакатени, и за малко не загинаха, бременните жени в „Майчин дом", после паднаха бабата и внучето върху кабината на асансьора, а вчера една жена пострада тежко, а другата загина на място.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3369 |05.12.2024 Отново жестоко домашно насилие: След 20 г. съвместен живот - мъж преби жена си, с опасност за живота е . 4| 3629 |09.10.2024 Адв. Екимджиев за мръсния въздух: Властите, изкривявайки данните, ни лишиха от възможност за самозащита . 0| 4513 |20.09.2018 100 хил. асансьори у нас крият риск . 0| 4855 |22.04.2015 Започва делото за асансьора-убиец

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads