Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3437 | НОВИНИ

Акад. Денков за разказа в теста за 7. клас: Единствено важно е дали е подходящ за изпита

Акад. Денков за разказа в теста за 7. клас: Единствено важно е дали е подходящ за изпита
„Единствено важно е дали разказът е подходящ за провеждане на изпита. Той отговаря на изискванията, хубав е по съдържание и това е общо мнение на училите, той буди емпатия към децата със затруднения, завършва позитивно, това е важно в този случай, всичко друго е извън образователната система“.
 

Това коментира пред bTV министърът на образованието акад. Николай Денков относно разказа "Талисманът" на Красимир Бачков, който се падна на външното оценяване на седмокласниците.

 

„Аз не съм го избирал в тази банка (произведението е писано специално за банката с непознати произведения, която се използва за националното външно оценяване в 7. клас), колегите експерти вчера са избирали от няколко разказа по неговото съдържание, отново повтарям разказът е подходящ за изпита. Всичко друго е политически коментари, които нямат място в образоватвлната система и аз няма да ги коментирам, очвевидно е, че не споделям тези негови възгледи“, уточни Денков.

 

Министърът допълни, че не участва в подбора на изпитни материали.

 

Към автора бяха отправени редица критики относно политическите му пристрастия, както и за литературната стойност, и посланията в творбата.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Акад. Денков: Нашите деца учат една календарна година по-малко, отколкото се учи средно в Европа 0| 4042 | Акад. Денков: Нашите деца учат една календарна година по-малко, отколкото се учи средно в Европа Денков: Украинските деца могат да се интегрират в образованието, ако се ваксинират 0| 3844 | Денков: Украинските деца могат да се интегрират в образованието, ако се ваксинират Министър Денков: Вярвам в чудото на словото 0| 3502 | Министър Денков: Вярвам в чудото на словото Николай Денков: Страната ни е последна по продължителност на учебните часове 0| 3436 | Николай Денков: Страната ни е последна по продължителност на учебните часове

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads