Не фатално да има трети избори. Проблемът е, че се подценява въпроса за парламентарно мнозинство, коментира още той по Нова телевизия.
Андрей Райчев: Правителство без мнозинство в парламента е като служебно
Правителство, което няма мнозинство в парламента, прилича малко на служебно правителство. То може да предлага разни проекти, но не е силно. Подценяват трудността на малцинственото правителство. От друга страна пък печелят идентичност: ”Ние сме това, ако искате”. Такива хора всеки шести българин смята да избере”. Това заяви социологът Андрей Райчев.