Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 2936 | НОВИНИ

Апелативният съдия Красимира Костова отказа да подаде оставка

Ина Лулчева
Ина Лулчева Източник: БГНЕС
Защитникът на Благомир Коцев, Ина Лулчева, поиска отвода на съдийката от Апелативния съд и на прокурор Калин Близнаков.
 

Аргументацията за отвода на Костова е, че тя е била част от специализирания съд, който е бил затворен от "Продължаваме промяната" (ПП), а относно прокурор Калин Близнаков - неговото участие в заседание по мярката на Благомир Коцев и показното пристрастно и цинично поведение.

 

Според Близнаков обаче искането за отвода на съдия Коцева е неоснователно. Костова посочи, че Коцев е от друг град и няма отговорност за промените, с които е затворен специализираният съд, следователно няма основание за отвод. Според нея и искането за отвод на прокурора също е неоснователно. 

 

Припомняме, че в момента Апелативният съд в София заседава по мярката за неотклонение на Благомир Коцев. 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Стотици пяха забранени песни в Санкт Петербург за свалянето на Путин 13| 5278 | Стотици пяха забранени песни в Санкт Петербург за свалянето на Путин Комета в небето тази вечер 1| 13212 | Комета в небето тази вечер Откриха непокътнат гроб на млада жена със златни накити 0| 2811 | Откриха непокътнат гроб на млада жена със златни накити ЕП ще обсъжда върховенството на закона в България 2| 2642 | ЕП ще обсъжда върховенството на закона в България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads