Реклама / Ads
0| 4315 |14.10.2022 НОВИНИ

Арестуваха един от най-издирваните българи за трафик на хора

.
белезници, арест Източник: БГНЕС
След мащабна полицейска акция, полицията е успяла да залови един най-издирваните българи за трафик на хора, съобщиха от МВР. Спецоперацията е проведена на 11 октомври, а 47-годишният мъж е задържан в с. Зелено дърво, област Габрово, 47-годишен мъж.
 

От 2021 г. той е един от тримата най-издирвани българи в платформата eumostwanted.eu, съобщават от МВР.

 

Мъжът е със седемгодишна присъда за международен трафик на хора, поставена през 2007 г. Същата година той се е укрил от властите, а от 2013 г. е обявен за международно издирване. 

 

Пак на 11 октомври, при акция в Петрич, е задържан друг издирван, който е опитал да избегне изтърпяването на присъдата си.

 

Мъжът е на 29 години и е осъден на една година и десет месеца затвор за длъжностно присвояване. Преди половин година е обявен за национално издирване. Задържаният е с многобройни полицейски регистрации и три предишни осъждания.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3081 |25.02.2025 "Киберпрестъпност" към ГДБОП арестува онлайн сексуален насилник. Откриха 12-годишна жертва в дома му . 2| 3460 |03.12.2024 Спецакция срещу трафика на мигранти: Задържани ключови фигури . 0| 3340 |25.09.2024 Задържаха трима души, обявени за международно издирване . 1| 3744 |20.09.2024 Европол и ГДБОП разбиха мащабна престъпна мрежа за трафик на мигранти

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads