Реклама / Ads
4| 5140 |04.12.2019 НОВИНИ

Арх. Борислав Игнатов: Избраният проект за ”Света Неделя” не спазва заданието

.
Арх. Борислав Игнатов
Избраният проект за площад ”Света Неделя” не спазва заданието”, коментира пред 7/8 TV общинският съветник арх. Борислав Игнатов, който беше част от журито, което излъчи победителя в конкурса, но подписа протокола с особено мнение.
 

"В проекта има недомислици. Един от изходите на метрото не присъства, а озеленяването около "Света Неделя" е премахнато. Показано е, че се отсичат дърветата и там се правят нови оформления. Сам по себе си проектът изглежда много скъп, за да бъде направен. При него най-големият проблем ще бъде огромната цена за поддръжка. Стъкленият таван над разкопките, по който ще може може да се върви, не е добро решение. Когато има сняг и дъжд, това ще е опасно, тъй като площадът има естествен наклон", каза още арх. Игнатов.


Той съобщи, че общинските съветници от "Демократична България" ще поискат от Столичния общински съвет по този въпрос да има и допитване до гражданите.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3490 |08.02.2022 Арх. Борислав Игнатов: За 15 години Столичната община не е придобила нито един частен имот в парк . 7| 4378 |10.06.2019 МРРБ глоби София с 1 млн. и половина лева заради ремонта на ”Графа” . 0| 4873 |16.04.2019 Арх. Игнатов: Десетилетия ще отнеме реставрацията на “Нотър Дам” . 0| 4258 |07.10.2018 Милка Христова: Няма прозрачност в ремонта пред църквата в София

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads