Реклама / Ads
29| 9805 |24.03.2013 НОВИНИ

Ася Петрова: За "Килърите" човешкият живот струва от 25 000 до 120 хиляди, а здравето - между 250 и 500 лева

.
Прокурорът по делото "Килърите" Ася Петрова извади ценоразписа на престъпната група.
 

Според събраните и приети за годни от съда доказателства Пешо Сумиста, Васко Кеца, Туцо и сие пресмятали човешкия живот като сума между 25 000 и 120 000 лева, а здравето - от 250 до 500 лева, което е сумата за директния извършител на побой.Ася Петрова не скри, че се чувства некомфортно, когато я наричат "човек на Цветан Цветанов".

В тв предаването "Всяка неделя" тя се защити от обвиненията за близост с вътрешния министър, отчитайки че самата й длъжност я задължава бъде съюзник с МВР. Петрова също така отхвърли обвиненията, че Килърите са получили възможно най-тежките присъди въз основа единствено на свидетелски показания, припомняйки за откритите биологични следи по фасове, парче отскубната тениска и оръжие на едно от убийствата.

Според прокурорката адвокатите на обвиняемите са настоявали сръбският наркобос Сретан Йосич да бъде призован като свидетел само за да може да се отложи приключването на делото. Именно поради това съдът не е уважил исканията им. Ася Петрова добави, че по време на разпитите все пак е станало ясно, че един от подсъдимите е бил близък с Йосич. "Янко Попов призна, че се познава със Сретан Йосич от периода му в България, когато пребивавал в Самоков - между 2000 и 2001 година. Твърди, че го е познавал като Марко. След това са продължили контактите. Янко Попов го е посещавал в Сърбия почти ежемесечно", разказа Ася Петрова.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 528 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 1| 809 |14.12.2025 Украински воини заловиха кенийски лекоатлет на фронта . 19| 1438 |14.12.2025 Сталин избива милиони, за да е весел животът. Днес над милион гинат в Украйна като "освободители" . 4| 1183 |14.12.2025 Еврокомисията с нов иск срещу България – за обществените поръчки

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads