Реклама / Ads
19| 5148 |21.02.2020 НОВИНИ

Аврамова: Претоплят една стара и фалшива новина с къщата в Барселона

.
Петя Аврамова
Скандалът с къщата в Барселона е претопляне на една стара и фалшива новина. Премиерът заяви, че знае кои са поръчителите, знае кои са изпълнителите и вярвам, че истината ще се разбере. Очевидно е, че 2020 г. ще е напрегната - година на изкуствените скандали, организираните протести и фалшивите новини.
 

С тези думи регионалният министър Петя Аврамова коментира новината за разследването срещу Бойко Борисов от страна на каталунските власти. Припомняме, че премиерът е заподозрян в участие в мащабна схема за пране на пари, но към момента българските власти отричат да разполагат с информация за подобно разследване.

 

Един от последните скандали, който тресе държавата е този с винетките. Проблемът идва от там, че граждани на общини трябва да палщат винетки, макар че пътуват основно по общински пътища, за да снигнат до града. Протест преди дни имаше от страна на граждани от Нови Искър, което предизвика и бурната реакция на Борисов. Премиерът буквално се скара на шефа на АПИ.

 

"Дадохме възможност на общините да предявят претенции, ако искат държавен път да стане общински. Те трябва да поемат издръжката. Държавните пътища се ремонтират от средствата, събрани от винетните такси. Ако цената на годишната винетка се раздели на 365 дни, дневната такса става 26 стотинки. С тези средства АПИ издържа пътищата. Отнякъде трябва да дойдат парите", коментира Петя Аврамова.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 141 |21.12.2025 Дефект спря шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ по-рано от планираното . 0| 309 |21.12.2025 Die Welt: Европа влиза в тайна кибервойна с Русия . 0| 309 |21.12.2025 Астрономическата зима настъпва с мъгли и превалявания . 4| 2286 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads