Реклама / Ads
3| 4439 |06.08.2023 НОВИНИ

България предложи помощ на Словения и Австрия заради наводненията

.
България предложи помощ на Словения и Австрия заради наводненията Източник: БГНЕС
България предложи помощ на Словения и Австрия във връзка с тежките наводнения там, съобщиха от правителствената пресслужба.
 

Премиерът Николай Денков е разговарял по телефона с австрийския канцлер Карл Нехамер и със словенския премиер Роберт Голоб.


Страната ни изразява пълна съпричастност и солидарност с двете държави и е в готовност да предостави подкрепа според нуждите на пострадалите райони.


Денков е изразил пред Голоб съболезнования към близките на жертвите в бедствието.

Словенското правителство поиска помощ от ЕК за справяне с последиците от наводненията

 

В Словения има загинали хора, а в част от австрийските провинции е обявено бедствено положение.

 

Там продължават да евакуират хора заради наводненията в почти цялата страна.

 

От българското външно министерство по-рано съобщиха, че страната ни е готова да предостави подкрепа на Словения и Австрия след наводненията там.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 4632 |09.08.2023 Заради наводненията: Фондът за солидарност на ЕС налива 400 млн. евро в Словения . 0| 3243 |07.08.2023 МВнР: Българските граждани да избягват общините в Южна Австрия, в които е обявено бедствено положение . 13| 20197 |11.12.2016 Отказали сме помощ от Турция, Унгария и Израел за Хитрино . 3| 4438 |10.10.2014 ЕК дава 10,5 млн. евро на България за наводненията

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads