Те ще могат да подават заявление за подмяна на повредена, унищожена, изгубена или открадната шофьорска книжка с ново свидетелство със същата валидност по електронен път.

Формулярът ще бъде качен на сайта на Министерството на външните работи.

Нужно е гражданите да притежават електронен подпис и да имат вече издаден български личен документ през последните 59 месеца преди подаването на заявлението. Новата книжка обаче ще бъде със срока на валидност на старата.